Uçakta tuvalet gerginliği!

Paylaş
 

Fly MT Havayolları’nın Viyana-Abu Dabi seferini yapmakta olan yolcu  havacılık tarihinde ilk olacak bir olay gerçekleşti.

Fly MT Havayolları’nınt Viyana-Abu Dabi seferini gerçekleştiren yolcu uçağında, havacılık tarihinde ilk olan bir olay gerçekleşti. Business class tuvaletini kullanmakta olan kadın sebebiyle uçak acil koduyla Erzurum’a iniş gerçekleştirdi. Erzurum Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi Nöbetçi Müdürü olan Abubekir Özcan, beş parası bulunmayan  Erzurum Havalimanı’nda terk edilen yaşlı Slovak kadını ağırlayarak insanlık dersi verdi.

 BUSINESS CLASS’IN TUVALETİNE GİRMESİNDEN SONRA OLAY ÇIKTI

21 Ekim Çarşamba akşamında yaşanan olayda, uçağın ekonomik bölümünde seyahatini gerçekleştiren Slovak Edita Kmetova, midesi bulantısı yaşadığı için tuvalete gitti fakat tuvalet doluydu. Bu sebeple kadın ‘business class’ın tuvaletini kullanmak istedi. İddialara göre, ‘business class’taki yolcular bu duruma itiraz etti. Hostes de slovak kadına izin vermedi. Fakat mide bulantısı geçirdiğini belirten kadın tuvalete girdi. Tuvaletten çıktıktan sonra karşısında hostes ile birlikte pilotu bulan Edita Kmetova ile business class yolcuları ve personel arasında gerginlik yaşandı. Pilotkadını kelepçeleyerek, Türkiye hava sahasında oldukları için Ankara Yol Kontrol Müdürlüğü’nden acil iniş izni istedi.

Uçak Erzurum’a yönlendirildi. Gerekli tedbirler alınmasından sonra Polis ve 112 görevlileri alanda hazır tutuldu. Business class tuvaletini kullandığı için yaşlı kadına uçakta kelepçe takıldığı öğrenildi.

 ERZURUM’DA BIRAKIP GİTTİLER

Erzurum Havalimanı’na acil iniş yapılmasının ardından hakkında şikayet olduğu gerekçesiyle Slovakyalı Edita Kmetova, Erzurum polisine teslim edildi. Uçakta hıçkırıklarla ağlayan kadın yolcunun yanına giden DHMİ Nöbetçi Müdürü Abubekir Özcan, kadının kolundaki kelepçeleri açtırarak Edita Kmetova’yı uçaktan indirdi. Sorgulamadan sonra herhangi bir suç unsuruna rastlanmayan kadın, serbest bırakıldı.

Müdür Özcan ve diğer havalimanı görevlileri, pilota kadını uçağa alması ricasında bulundu fakat uçak kadın yolcuyu Erzurum’da bırakarak gitti. Yolcuyu Erzurum’da bir gece otelde misafir eden Abubekir Özcan ve diğer DHMİ personeli, 1 gün sonra ise kadının biletini alıp uçakla Abu Dabi’ye gönderdiler.

“YAPILANLARI UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL”

 

Türk insanının bu misafirperverliğinden sonra Slovak yolcu, döndükten sonra yaşadıklarını anlattı. Slovakya Cumhuriyeti’nin Mersin Fahri Konsolusu Emir Bozkaya, Abubekir Özcan’a bir yazı yazarak dünyaya karşı vermiş olduğu insanlık dersi için teşekkür etti: “Kızımı görmek için Abu Dabi’ye gidiyordum. Birden miden bulanınca hemen tuvalete koştum. Önce yolcular müdahale etti, sonra uçak personeli. Benimle tartıştılar ve ardından kollarıma bir suçlu gibi kelepçe vuruldu. Haritada bile yerini bulamayacağım Erzurum’da uçaktan indirildim, tek başına kaldım. İşte o an gözyaşlarımı tutamadım. ErzurumHavalimanı Nöbetçi Müdürü Abubekir Özcan, önce çay ikram ederek sakinleştirdi. Uçak bilet işlemlerimi yaptırdı ve Palandöken’de bir otelde konuk etti. Yapılanları unutmam mümkün değil.”

 

Bu yazı 566 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak