TÜRK ESTETİK HEKİMİN GÜNEY AMERİKA ÇIKARMASI

Paylaş
 

Dr. Alper Kürşad Mamak’tan Güney Amerika Çıkarması

Kendi geliştirdiği ALP-Aesthetic Lateral Projection (Estetik Yanal Yükseltme) tekniği konusunda dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarını eğitmeye devam ediyor. Önceki yıllarda Sibirya, Vietnam, İtalya, Macaristan, Azerbaycan, İspanya gibi ülkelerde yüzlerce hekime eğitim veren Mamak, son olarak Güney Amerika’daki Estetik Kongresinde doktorlara hitap eden tek Türk olma ayrıcalığını yaşadı.

Dolgu uygulamalarına farklı bir yaklaşım katan ve sektörde dünya çapında konuşulan kendi tekniği “ALP Aesthetic Lateral Projection- Estetik Yanal Yükseltmeyi” daha önce Sibirya, Ukrayna, İtalya, Macaristan, Azerbaycan, Jakarta, Endonezya, İspanya gibi ülkelerde anlatan Dr. Alper Kürşad Mamak, şimdi de Güney Amerika’da uluslararası bir kongrede 400 meslektaşı ile bir araya geldi. Estetiğin kalbi sayılan Güney Amerika’daki Estetik Kongresinde tek Türk konuşmacı olan Medikal Estetik Hekim, Türk bayrağını kongre pankartına da ekleterek kendi deyimiyle bir gurura imza attı.

Dr. Alper Kürşad MAMAK Aesthetic Lateral Projection Tekniğinin Mucidi

12 ülkeye bağlı 22 şehirde çeşitli kongreler ve çalıştaylara katılan Dr. Alper Kürşad MAMAK, meslektaşlarına sunmuş olduğu gelişmelerle alanının öncüsü konumuna gelmiştir. Özellikle de kendisinin geliştirmiş olduğu Aesthetic Lateral Projection (ALP) ismini verdiği tekniğiyle tüm dünyada estetik ekolleri arasında yerini almıştır. Bu teknik estetik yanal yükseltme olarak tanımlanmaktadır.

Dr. Alper Kürşad MAMAK idol olarak alınmasını istinaden dünyanın farklı ülkelerinde görev yapan meslektaşlarına, kendi tekniğini en ince ayrıntılarına kadar öğretip, estetik dünyasındaki başarılarda imzasını geniş kitlelere taşımaktadır. Bu tekniği emsallerinden ayıran yönü, sadece yüzün orta hattına uygulanan ekollerin dışında diğer bölgelere de uygulanan enjeksiyonlar dır. Bu işlemlerle birlikte, dolgu gibi kümülatif iğneli uygulamaların birikimlerinin önüne geçilmektedir. Diğer taraftan yüzü arka tarafa çekmesi, olası yansımalara karşı daha doğal bir ifade yaratılmasını sağlamaktadır. Bu teknikle beraber kişinin yüz çehresi, genç ve doğal görünümüyle güzellik hissiyatı yaratmaktadır.

Önceki ekoller tarafından prensip olarak doldurma girişimleri ön planda tutulmuştur. Enjeksiyon yöntemlerinde ise mevcut boşlukların doldurulması anlayışı hâkim olmuştur. Lakin bu durum yaşlanma sürecinde sarkmaları da beraberinde getirmiştir. Çünkü yaşın ilerlemesine bağlı olarak arka yüz bölgesinde elmacık kemikleri ve ya çene kemiklerinin uç noktaları boşalmaya başlamaktadır. Sarkmadan kaynaklı çukurları doldurmak ne yazık ki eski genç görünümü sağlamaması hatta suni ve şiş görünüme neden olması nedeniyle ALP tekniğine ihtiyaç duyulmuştur.

ALP Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

ALP tekniği ise kendi ağzından şöyle açıklanabilir: “İnsan yüzünde Alpha, Lamba ve Phi gibi özel enjeksiyon bölgeleri oluşturdum. Özel bir sıra ve derinlik ile diğer uygulamalara göre fark yaratıyor. Aesthetic Lateral Projection enjeksiyon tekniği ile bu noktalara önce derin sonrasında ise yüzeye doğru uygulamalar yapıyorum. Alpha enjeksiyon bölgeleriyle yüzün daha oval olmasını sağlıyorum ve terapinin şekillerinden bölgeleri oluyor. Bu nedenle Alpha harfi seçildi. Phi enjeksiyon bölgeleri altın oran sağladığı için içten gençlik üçgenini oluşturmaya yardımcı olarak pi sayısına da atıfta bulunarak seçildi. Lambda harfi, Antik Yunan’a göre terazi ve dengeyi ifade ederek güçler arasındaki dengeyi simgeliyor. Alpha, Lambda ve Phi kelimelerinin baş harfleri birleştirildiğinde ise ALP’i oluşturuyor.”

Dr. Alper Kürşad Mamak tekniğin avantajlarından ise şöyle bahsediyor: “Eski görüntüyü oluşturabilmek için kişinin gençken yüzündeki en yüksek bölge neresi ise tekrar oranın yükseltilmesi gerekir. Hastalar da biz doktorlara, nasıl bir yüze sahip olmak istediklerini tarif ederken, elleriyle suratlarını yukarı doğru gerdirirler. Genelde benim ALP tekniğiyle primer enjeksiyon yaptığım bölgeleri tarif ederler ki onlar diğer medikal estetik uygulamalarında özel sıralamalarla enjeksiyon yapılan bölgeler değildir çünkü yüzün görünen yerlerinin daha dışındadırlar.

ALP-Aesthetic Lateral Projection Tekniği yüz şeklini eski formuna daha benzer şekilde kavuşturur ve yüzü eskisinden şiş değil tam tersi, daha zayıf ve ince, gençliğimizdeki formata yakın bir hale dönüştürür.”

Bu yazı 306 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak