Playstation 4 Yenisi Gelecek mi ?

Paylaş
 

Sony, “yüksek performansta çalışan” bir PlayStation 4 modeli sunma hazırlığında olabilir. Bu hazırlık, Sony Computer Entertainment’ın kıdemli yardımcı başkanı Masayasu Ito tarafından, bir röportaj esnasında dile getirildi.

Japon oyun yayını 4 Gamer’e verdiği röportajda  Ito, PS4’ün X86 mimarisi kullanmakta  olmasından dolayı geliştirmeler zaman içerisinde gerçekleşebileceğini; fakat eninde sonunda gerçek olacağını söylemekteydi. Fakat Ito, kısa bir süre içerisinde teknik olarak daha üstünlüğe sahip  PS4 modeli tanıtmak için  Sony firmasının herhangi bir düşüncede olmadığını belirtti.

Daha güçlü yapıya sahip PS4 modeli sunmak, PS4 sahiplerinde ikiye bölünme gibi bir tehlike görünüyor. Bu tehlike içinde  Sony’nin şu anda, özellikle PS4 satışları oldukça iyi giderken, yapmayı isteyeceği bir şey olduğunu söylemek mümkün değil.

Konsolların bu tarz büyük güncellemelere genellikle ulaşmadıklarını söylemek doğru olur. Güncellemeler genellikle daha iyi enerji kullanımı gibi geliştirmeler olarak sunuluyor ve teknik performans, genellikle bir neslin başından sonuna kadar aynı kalıyor.

Ancak, taşınabilir oyun konsolu dünyasında bu durumun bir istisnası bulunmakta. 2014 yılında Nintendo, daha iyi bir CPU performansına sahip olan ve eskisinin yanında satılan yeni bir Nintendo 3DS modeli sunmuştu. Bu yeni sistem, bütün Nintendo 3DS oyunlarını çalıştırırken, çoğu Nintendo DS ve DSII kütüphanelerini de çalıştırmaktaydı. Ancak bazı oyunların sadece New Nintendo 3DS üzerinde oynanabilir olması da bazı ufak sorunlar yaratmıştı.

Bu yazı 630 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak