Galip Ensarioğlu’na Suikast Girişi mi Oldu mu?

Paylaş
 

Basında çıkan Galip Ensarioğlu’na karşı yapılan silahlı saldırıya ilişkin Ak Parti Diyarbakır 1’inci sıra Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, bir açıklama yaparak oalyın sadece evinin bulunduğu mahallede 2 kişi arasında yaşandığını belirtti.
Merkez Yenişehir İlçesi’nde Ak Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu’nun evinin bulunduğu Sanat Sokak üzerinde sabah saatlerinde peş peşe silah sesleri gelince polis ve ambulanslar bölgeye sevk edildi. Çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüşünce, bir kişi tabancadan çıkan mermilerle bacağından vuruldu. Silah sesleri üzerine evinden çıkan Galip Ensarioğlu’nun yardımı ile yaralanan kişi ambulans ile hastaneye kaldırıldı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Galip Ensarioğlu, korumasına yönelik silahlı saldırı yapıldığı iddiası ile yayınlanan haberlerin doğru olmadığını, yaralanan kişinin koruması olmadığını ve Konya nüfusuna kayıtlı bir kişi olduğunu; olayın iki kişi arasındaki kişisel sorunlardan kaynaklandığını söyledi. Yaralanan kişi hastanede tedavi altına alınırken, olay ile ilgili soruşturma başlatıldı. Galip Ensarioğlu’nun seçim ofisinden yapılan yazılı açıklamada, internet sitelerinde yayınlanan “Galip Ensarioğlu’nun koruması vuruldu” haberinin doğruluk ve gerçeklikten uzak olduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“Olayın Galip Ensarioğlu ve koruması ile hiçbir ilgisi yoktur. Bir internet sitesinde daha sonra düzeltilerek, Galip Ensarioğlu ile yapılan görüşmede de verildiği gibi sayın Ensarioğlu evden çıkarken evin hemen alt tarafındaki silahlı kavgayı görüyor insani refleks ile yaralı yardım ediyor, vurulan şahıs sayın Ensarioğlu’nun korumalarından veya yakınlarından biri değildir. Seçimlere bir kaç gün kala bu tür yalan haberler bölgede barışa, huzura katkı değil, siyasi tansiyonu daha da yükseltmektedir. Basın ahlakı ile ilgili olmayan bu haber itibar edilmemesini rica ederiz

Bu yazı 672 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak