Canlı Bomba Paniği

Paylaş
 

Şehirlerarası seferini yapan yolcu otobüsünde Iraklı gençlerden şüphelenen vatandaşlar polisi alarma geçirdi.

 

Olay Kocaeli-Ankara otobanında meydana geldi. İddiaya göre Zonguldak’a sefer yapan özel bir firmaya ait yolcu otobüsüne Iraklı aileler bindi. Iraklı gençlerden bazılarını canlı bombaya benzeten bir vatandaş durumu hemen polis ekiplerine bildirmesi sonucu harekete geçen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yolcu otobüsünü otobanda durdurarak arama altına aldı.

 

YOLCULAR ŞAŞKINA DÖNDÜ
Şehirlerarası yolcu otobüsünde yer alan Iraklı yolcular polis ekiplerince  aşağıya indirildi. Iraklı yolcuların ilk olarak üst aramaları yapıldıktan sonra bagajda bulunan çantaları da arama yapıldı. Polisin otobüsü durdurması sonucu Iraklı yolcular şaşkına döndü. Polis aramanın sonucunda yolcuların pasaportları, kimlikleri ve yolcu biletlerini kontrol etti. Yapılan tüm kontrollerin ardından olayın yanlış anlaşılma olduğu kaydedildi.
Ne olduğunu anlamadıklarını söyleyen otobüsün sürücüsü ise, “İnsanlarda bir canlı bomba korkusu var. Bizi durdurup ehliyet ve ruhsatlarımızı kontrol ettiler. İhbar olduğu söylediler, yolcu listesini aldılar. Iraklı yolcuları indirip kontrol ettiler” dedi.
Durumun çözüme kavuşmasının ardından rahat bir nefes alan Iraklı yolcular, kendilerini kontrol eden polis ekiplerine teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bu yazı 655 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak