Altın Fiyatlarında Seçim Etkisi

Paylaş
 

ADANA Kuyumcular Odası Oğuz Başman, 1 Kasım seçimlerinden sonra  meydana gelebilecek olası bir belirsizliğin altın fiyatlarını yükseltebileceğini savundu.

Altın fiyatları 107 ile 112 lira fiyat aralığında gidip geldiğini belirten Oda Başkanı Oğuz Başman, bu hareketlenin Rusya’nın Suriye meselesi ve Çin’deki devalüasyonuna bağladı. Türkiye’nin ons bazında altın fiyatlarını belirli bir unsur olmadığını söyleyen Başman, “Geçtiğimiz hafta içinde ons bazında bir gerileme yaşandı. Bu gerilemede Rusya’nın Suriye meselesine karşı ülkelerin düşüncelerine karşı katı durmamasından kaynaklanıyor. Bu bölge açısından rahatlatıcı, pozitif bir hareketlenme oldu. İç piyasada ise Türkiye  7 Haziran seçimlerinin ardından dolar fiyatlarının artmasına bağlı olarak altın fiyatlarında artık görüldü. 1 Kasım seçimleri sonrasında Türkiye’de 7 Haziran seçimleri sonrası belirsizlik ortamında olduğu gibi dolar fiyatları yine artış gösterirse ,altın fiyatlarında da yükselme görülecektir” dedi.

‘DÜĞÜN SEZONU OLUMLU GEÇTİ’

Ramazan ve Kurban Bayramı arasında kuyumcular için düğün sezonunun olumlu yönde geçtiğini söyleyen Başman, “Bu yıl iki bayram arasında altın sezonunda hareketlenmelerin yaşandığını söyleyebiliriz. Müşterilerimizin geçen yıllara nazaran düşen bir alım gücü var. Önceki yıllarda ilimize gelen gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun bir ilgisi oluyordu ama artık onlar da pek rağbet etmiyor. Ancak biz yine kuyumcular olarak ilerisi için umutluyuz” diye konuştu.

Bu yazı 641 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak