Lösemi hastası minik Alper Kağan yaşam mücadelesini kaybetti.

Paylaş
 

Bazı sanatçılar tarafından da destek verilen kampanyada para toplanarak geçen aralık ayında ilik nakli yapılan fakat ağustosta hastalığı nükseden 2 yaşındaki Alper Kağan, Bursa’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

BURSA (AA) – Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşamakta iken 17 ay önce lösemi teşhisi konulan iki yaşındaki Alper Kağan Altıncan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

AA muhabirinden alınan bilgiye göre, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisine devam edilen Alper Kağan, yoğun bakım ünitesindeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çocuğun cenazesi yakınları tarafından Sölöz Mahallesi’ne getirildi. Cenaze, ailesi, yakınları ve vatandaşların katılımıyla Sölöz Camisi’nde kılınan cenaze namazından sonra mahalle mezarlığında toprağa verildi. Tören esnasında baba Mustafa Altıncan’ın güçlükle ayakta durabildiği görüldü.

Mustafa ve Muzaffer Altıncan çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan doğan Alper Kağan’ın  geçen mayıs ayında rutin kontrolleri sırasında lösemi hastası olduğu belirlenmiş ve minik çocuk UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.

Uzun süre doktor gözetiminde tutulan Alper Kağan için uygun ilik Almanya’da bulunmuştu. Ailenin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle nakil için gereken 75 bin liranın toplanması için başlatılan kampanyaya bazı sanatçılar da katılmıştı.

Paranın toplanmasının ardından geçen aralık ayında İstanbul’da ilik nakli yapılan Alper Kağan, kontrolleri devam ederken ağustos ayında hastalığının nüksetmesi üzerine yeniden hastaneye yatırılmıştı.

Bu yazı 611 kere okundu.
Etiketler:
alper kağan lösemi
  • Site Yorum

Bir yorum bırak