Kurumsal Araç Kiralama
30 Mart 2020
Ayhan Çekmez

Kurumsal Araç Kiralama

Uzun dönem araç kiralama daha çok kurumsal firmaların tercihi halinde. Firmalar bünyesine araç katmak yerine kiralama yapar. Çünkü satın alma...

Uzun dönem araç kiralama daha çok kurumsal firmaların tercihi halinde. Firmalar bünyesine araç katmak yerine kiralama yapar. Çünkü satın alma işlemleri daha fazla sermaye anlamına gelir. Haricinde ikinci el araç riskine bulaşmak istemeyenler de bu yönde seçimini yapar. Kurumsal araç kiralama:

  • Kurumların ihtiyaçları üzerine araç belirlenir. 
  • Aracın tüm özellikleri ifade edilir. 
  • Kiralama süresi de kurum tarafından belirtilir. 

Bu yolla sedan, otomatik vites, ekonomik ya da lüks şeklinde ifade edilen araçlardan seçiminizi yapabilirsiniz. Kurumsal araç kiralama sırasında işletmeler faaliyetlerini göz önünde bulundurur. Haricinde bütçelerine göre tercihte bulunmaları esas alınır. Bunun için de kurumlara onlarca model sergilenir ve seçimini yapmaları beklenir. Tercih edilen araç için de teklif almanız sağlanır. 

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları

Kurumsal araç kiralama genelde günlük olarak gerçekleşmez. İşletmelerin ‘filo’ olarak uzun dönem kiralama hizmetinden faydalandığı görülüyor. Yine fiyatlar da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Örneğin:

  • 12 ya da 24 ay gibi vade belirtilir. 
  • Kiralanacak olan sezona göre fiyat belirlenir. 
  • Aracın modeli, markası ve özellikleri de ücretleri etkiler. 

Bir de mevcut kampanyalara bağlı olarak ücrete yer verilir. Bunun için kampanya sunan firmalar öne çıkmıştır. Örneğin BGR Filo kampanyaları ile adından söz ettirir. Anında araç kiralama üzerine teklif verir. Müşteriler zaman kaybetmez ve teklifi öğrenir. Neticesinde de istedikleri aracı, belirledikleri süre içerisinde kiralamaları sağlanır. 

Bir Yorum Bırak