Kırılmaya karşı en dayanıklı ekran!

Paylaş
 

Sağlamlığı konusunda sürekli iyi bir imajı olan Motorola, Android dünyanın önemli oyuncularından. Her ne kadar Türkiye’de satışı olmasa da ABD pazarı için önemli bir akıllı telefon üreticisi. Motorola şimdi  de  yeni modeli DROID Turbo 2’yi duyurusunu yapmaya hazırlanıyor. Fakat bu model, diğerlerinden farklı olacak.

Motorola’nın resmi internet sitesinde bazı bilgiler yayınlanmasının ardından tekrar silindi. Droid-Life adındaki sitenin iddiasına göre Motorola DROID Turbo 2 modelinin ekranı “ShatterShield” olarak isimlendirilecek. Yani ekran kırılmaya karşı dayanıklılığa hitap edecek. Bu özellik zaten tahmin ediliyordu ancak başka iddialar da var. İddiaya göre Motorola’nın bu ekranı üç farklı katmandan oluşacak. Ekran, lens ve değiştirilebilir koruyucu lens olarak adlandırılan bu katmanların her biri ayrı ayrı güçlendirilmiş parçalar. Tüm parçalar satın alındığı tarihten itibaren kırılmaya karşı 4 yıl gibi bir süre garanti altında olacak.

Yani ShatterShield aslında Motorola tarafından geliştirilen bir özellik. Firma, kırılmasının oldukça zor olduğunu iddia ediyor. Aksi halde 4 yıl garanti vermesi mümkün olmazdı. Bu yeni ekranı ve DROID Turbo 2 modelini önümüzdeki hafta göreceğiz.

Bu yazı 1104 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak