Diyarbakır’da şiddetli devam ediyor.

Paylaş
 

Diyarbakır’da terör örgütü IŞİD’in hücre evine yapılan baskında 2 polisin şehit olduğu, 4 polisin yaralandığı operasyonda 7 terörist öldürüldü. Operasyonda 3 IŞİD militanında sağ yakalandığı belirtiliyor.

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi’nde IŞİD’li teröristlerin olduğu belirlenen bir eve polis ekipleri tarafından bu sabaha karşı düzenlenen operasyonda 2 polis memuru şehit olurken, IŞİD’e üye 7 terörist ölü ele geçirildi. Operasyonda 3 IŞİD’li sağ olarak yakaladı.

TUZAK KURULAN BOMBA PATLADI, 2 ŞEHİT VAR

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, terör örgütü IŞİD mensuplarına yönelik saat 04.00 sıralarında başlatılan operasyon devam ediyor. Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi 53’üncü sokakta yer alan bir hücre evine yönelik başlatılan ve polislerin evin içerisine girmesi üzerine tuzak kurulan bombanın patlatılması sonucu 2 polisin şehit olduğu, 4 polisin de yaralandığı operasyonda, 7 terörist öldürüldü. Çatışmalarda 3 IŞİD’li de sağ olarak yakalandı.

3 NOKTAYA DAHA OPERASYON DÜZENLENDİ

Polisin söz konusu hücre evine paralel 3 ayrı noktaya daha operasyon yapıldı.  Uzun süren silah ve patlama seslerinin kesilmediği bölge, polis tarafından abluka altına alındı.

 

ŞEHİT POLİSLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Operasyonda, Çorum nüfusuna kayıtlı polis memuru Gökhan Çakıcı ve Adana Tufanbeyli ilçesi nüfusuna kayıtlı Sadık Özkan’ın şehit olduğu bildirildi.

 

OKULLAR BOŞALTILDI 

Şiddetli çatışmalar sebebi ile operasyonun gerçekleştirildiği bölgedeki İçkale ve Huzurevleri ilkokulları tahliye edildi. Öğrenciler evlerine gönderilirken, sabah saatlerinde işyerlerini açmaya gelen esnaflar da kepenk açamadı.

 

CANLI BOMBA İDDİASI…

Öte yandan, operasyonun bir ihbar üzerine gerçekleştirildiği bildirildi. İddialara göre, dün öğlen saatlerinde 155’e operasyon bölgesinde bulunan bir caminin yakınlarında canlı bomba eylemi yapılacağı ihbar edildi.

Bunun üzerine harekete geçen polis, caminin yakınlarında belirlediği bir teröristi takibe aldı. Teröristin söz konusu hücre evine girdiğini gören polis, diğer örgüt mensuplarının da eve gelmesini bekledikten sonra saat 04.00’da operasyonun düğmesine bastı.

 

 

Bu yazı 650 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak