Aracılık Sistemi nedir? Güvenlimidir !

Paylaş
 

Aracılık Sistemi nedir?

Müşteri ve satıcı arasında güvenli alışverişi sağlamak için site yönetiminin ticarete dahil olmasıdır. Alıcı ve satıcının tüm bilgileri kaydedilir, alıcıdan para alınır ve satıcıdan gerekli bilgiler alınır. Alıcıya gerekli bilgiler eksiksiz telim edilir. Satıcı ise işlem sonunda parasını alır.

Sistem Güvenilir Midir?

Sistem tamamen güvenlidir. Alışverişler ve kullanıcılar kayıt altına alınır. Herhangi olumsuz bir durumda işlem iptal edilir. İki tarafta mağdur edilmez. Ticaret sonucunda yaşanan olumsuz durumlarda alıcı ve satıcının bilgileri adli merciler ile paylaşılır ve hukuksal süreç başlatılır. Süreç içerisinde DijitalSat markası kullanıldığı için, mağduriyet yaratan tarafa DijitalSat markası da hukuksal süreç başlatabilir.

Ürünümü Sattım, Ücret Hesabıma Ne Zaman Yatar?

Aracılık sistemi sonuçlandığında, müşteri ücretin satıcıya aktarılmasını istediği andan itibaren 30 dakika içerisinde ücret satısının hesabına gönderilir.

Komisyon Ücretini Ne Kadar?

Komisyon ücreti %10’dur. Ek olarak banka havale/eft masrafı da yansıtılmaktadır. Satış sırasında aracılık talep eden kişiler bu ücretlendirmeleri biliyor ve kabul ediyordur. Aracılık sistemi 50 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılabilir.

Fazla ticaret puanına sahip, güvenilir satıcıların komisyon oranları %5’e kadar düşebilmektedir.

Knight Online Aracı Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Aracılık sistemi Knight Online ilanlarında %5 üzerinden hesaplanır. Goldbar ve item satışlarında %5 komisyon ile alışveriş yapılır. Aracılık talep eden kişi %5 komisyon oranını ödeyebilir veya alıcı/satıcı arasında anlaşarak komisyon oranını bölüşebilir. Knight Online ürünlerinde aracılık talep edilebilmesi için satılan/alınan ürünün fiyatının en az 100 TL olması gereklidir. 100 TL altı ürünlerde aracılık sistemi kullanılamaz.

Komisyon Ücretini Kim Öder?

Komisyon ücreti, ürün ücretinin üzerine eklenir. Ücreti müşteri öder. Aracılık Sohbetin de satıcı ve müşteri anlaşması üzerine komisyon ücreti satıcı ve müşteri arasında eşit bir şekilde paylaştırılabilir ve her 2 tarafta komisyon ücretini yarı yarıya öder.

Ürünü İade Edebilir Miyim?

Ürünü aldıktan 1 saat içerisinde sorunsuz/eksiksiz bir şekilde ürün bilgilerini, iade etme sebebinizi ve gerekçelerinizi belirterek iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürünüme Bir şey Olur Mu?

Ürünü sattıktan sonra iade edildiğinde veya aracılık sistemi süresi içerisinde, ürününüze zarar geldiğinde gerekli işlemler sağlanarak inceleme başlatılacaktır. (Satıcı) Haklı olduğunuz durumda, müşteriden alınmış olan ürün ücreti size, ve üründe müşteriye verilecektir.

Sistem Adaletli Midir?

Sistemin asıl amacı zaten adaletli ve güvenilir bir alışveriş sağlamak, Satıcı ve Müşteri arasındaki güvensizliği ve dolandırıclığı ortadan kaldırmak için kurulmuştur.

Aracılık sistemi ile hangi ürünleri satın alabilirim?

Aracılık sistemi ile site içerisinde ve site dışında yer alan, 50 TL ve üzeri her türlü ürünü/hesabı satın almak için kullanabilirsiniz.(Site dışı alışverişlerde Bizlere canlı destek üzerinden) iletişime geçin.

Aracılık Sistemi Nasıl İşler?

1. Adım: Öncelikle satıcının ilanını dijitalsat.com yayınlar.

2. Adım: Alıcı satın almak istediği ürünün hala satılık olup olmadığı konusunda canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Adım: Satışa sunulan ürünü satın almak isteyen alıcı dijitalsat.com banka hesabına bakiye yüklemesi yapar.

4. Adım: Alıcı satın almak istediği ürünü  satın al butonunu tuşlar, Daha sonra satıcıya dijitalsat.com’da olan ürününün satıldığına dair sms bildirimi gönderilir.

5. Adım: Satıcı ürün bilgilerini dijitalsat.com ekibi ile paylaşır, dijitalsat.com ekipleri gerekli kontrolleri sağladıktan sonra ürünü alıcıya teslim eder.

6. Adım: Alıcı tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra  ürünü teslim aldığına dair onay verdiği zaman satıcıya mesai saatleri içerisinde en geç 24-48 saat içerisinde ödemesi yapılır. Ya da alıcı ve satıcı için sorun olmayacaksa bütün bilgileri dijitalsat.com alır, değiştirir ve satıcıya parasını gönderdikten sonra alıcıya istediği ürünü, bilgileri verir.

hesap sat
facebook hesap sat
instagram hesap sat
twitter hesap sat
tiktok hesap sat
telegram hesap sat

Bu yazı 197 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak