Biber Gazıyla İpek Medya’ya Girdi Polis

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün kayyum ataması yapılan İpek Medya Grubu’nun binalarına tebligat için gidem emniyet güçleri için resmi görev belgesinin gösterilmemesi istendi işte detaylar.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ile Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına kararına tepki için şirketin Başkent’teki merkez binası önünde toplanan kalabalığa polis biber gazıyla müdahale etti.
Koza İpek Grubu’nun Ankara’daki binasında polis ile bina önündeki grup arasında arbede yaşandı. Ankara’daki binaya girmeye çalışan polis eşliğindeki yetkililer ve holding çalışanları arasında uzun süren tartışmalar sonrasında yaşanan arbede sonucu yetkililer polisle birlikte binaya girdi. Cihan Haber Ajansı binanın kapısının kırılarak içeri girildiğini duyurdu. Bu esnada destek için bina önünde toplananları da Çevik Kuvvet ekipleri biber gazı sıkarak dağıtmaya çalıştı.
Koza İpek’in İstanbul’daki medya grubunun Mecidiyeköy’deki binası önünde de benzer görüntüler yaşandı. Şirket yetkilerinin ‘ıslak imzalı görev yazısı’ göstermelerini istediği polisler bu belgeyi ibraz edemeyince şirket binasının girişinde arbede yaşandı.
ŞİRKET AVUKATI: ISLAK İMZALI BELGE GEREKİYOR
İstanbul’daki binanın önünde basına açıklama yapan şirket avukatlarından biri, tebligat için ıslak imzalı belge gerektiğini ifade etti ve şöyle devam etti:
“Islak imzalı tebliğ gerekiyor. Ankara’dan bir faks olabilir, gerçek olup olmadığını nereden bileceğiz? Tebliğ edilmiş bir karar olmadığı için bekliyoruz. Bir bankaya diyelim ki yazı yazacağız. Bunda dahi elden takip yetkisi yoksa, davanın tarafı olarak dahi tebliğ edemez. Islak imzalı olarak tebliğ edilir.”
TANAL: ELLERİNDE BELGE YOKTU
Olay sırasında binanın önünde bulunan ve gelen ekiplerle birebir konuşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, gelen kişilerin ellerinde resmi belge olmadığını söyledi.
Tanal, gelen kişilerin kendilerini polis olarak tanıttıklarını ancak, kimliklerini ibraz ettiklerini söyledi.
Tanal, söz konusu kişilerin elinde yetki belgesi olmadığını, tebligatı yapan kişinin elinde bir yetki belgesi olmadığını söyledi. Tanal “Buraya gelen kişi yetkisizdir. Savcılar, istihbarat memurların posta memuru gibi kullanamaz. Memurdan kasıt adliye çalışanlarıdır” dedi.
TGS GENEL SEKRETERİ KULELİ: TÜRKİYE’YE YAKIŞTIRAMIYORUM
Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Kuleli, “Ben bu durumu Türkiye’ye yakıştıramıyorum. Bu açıklanabilir, anlam verilebilir bir şey değil. Hukuk bitmiştir. Hukuk yürütme elleriyle bitirilmiş” dedi.

Bu yazı 601 kere okundu.
Etiketler:
biber gaz ipek medya
  • Site Yorum

Bir yorum bırak