Tur gemisi battı: 4 ölü

Paylaş
 

Kanada’da Seyir turu yapan tekne battı, 4 kişi Öldü. Tura çıkan bir teknenin batması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaşamını yitirdi İşte ayrıntılar.
KANADA’DA 4 KİŞİ ÖLDÜ

British Colombia eyaletinin Tofino kenti açıklarındaki Vargas Adası yakınlarında meydana gelen olayda, balinalar için seyir turu yapan bir tekne battı. Yılın bu aylarında yoğunlaşan balinaların hareketlerini izlemek üzere turlar düzenleyen bir şirkete ait 27 kişinin bulunduğu tekne, henüz bilinmeyen bir nedenle Vargas Adası açıklarında battı.

DENİZDEN 3 CESET ÇIKTI

Tekneden batarken gönderilen acil yardım çağrısı üzerine adaya sevk edilen helikopterle 3 ceset ve 1 ağır yaralıya ulaşıldı. Ağır yaralı yolcunun da Tofino General hastanesinde öldüğü kaydedildi. Yetkililer, hastaneye donmak üzereyken yetiştirilen 5 kişinin durumunun da kritik olduğunu ve bu kişilerin ısıtılma tedavilerinin sürdüğünü duyurdu.

Tofino sahilinde çok sayıda ambulans bekletildiği ve ölü sayısının artmasından endişe edildiği bildiriliyor. Tofino Belediye Başkanı Josie Osborne, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve çalışmalara destek veren kent sakinlerine teşekkür etti. Kanada Ulaştırma Güvenliği Kurulu ise olayı soruşturmak üzere bölgeye müfettiş gönderildiğini açıkladı

Bu yazı 609 kere okundu.
Etiketler:
kanada ölüm tekne
  • Site Yorum

Bir yorum bırak