Saç dökülmesine neden olabilir
26 Ekim 2015
Emre Pelez

Saç dökülmesine neden olabilir

Genetik yatkınlık, stres ve hastalıkların saç dökülmesinde rol oynayabileceği belirtildi. Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saçların güçlenerek...

Genetik yatkınlık, stres ve hastalıkların saç dökülmesinde rol oynayabileceği belirtildi.

Saç Sorunları ve Kozmetik Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saçların güçlenerek  güçlü kalması amacıyla uygulanan PRP yönteminde hem kadınlar hem de erkeklerde etki gösterdiğini anlattı. Gülgör, saç dökülmelerinde hastalıkların veya dış etmenlere bağlı gelişme gösterdiğini söyledi. Genellikle genetik nedenler ile saç dökülmesi görüldüğüne dikkat çeken Gülgör, “Aile içinde saç dökülmesi olması, kişide de dökülme gözükmesi riskinde artış gösteriyor. Genetik etmenler dışında saçlarda en büyük düşmanın stres olduğuna dikkat çekti. Saç dökülmesi başka bir hastalığın sebebiyle meydana gelebileceği gibi aynı süreçte saça dışardan sürülen sağlıksız şekillendirici ürünler de dökülmeye sebep olmaktadır” dedi.

SAÇ DÖKÜLMESİN ÖNÜNE GEÇİLEBİLİNİR Mİ ?

Saç dökülmesinden en çok genetik yatkınlığı olan kişilerin korktuğunu ve saçlarında seyrelme görülen kişilen başvurduğunu dile getiren Gülgör, “Saç dökülmesi tam anlamıyla engellenerek, son bulabilir’ diye bir şey söylemek pek doğru değil. Fakat PRP dediğimiz yöntemle seyrelen saçlarınızda güç kazandırarak, daha yoğun bir görünüm elde edebiliriz. Bu yöntem, saç dökülmeleri konusunda endişesi olan kişiler için faydalı olmaktadır. Hem kadınlar hem de erkeklerde uygulanabilir” şeklinde konuştu.

PRP NEDİR?

Pıhtı hücrelerinden zengin kan demek olan PRP tedavisinde kişinin kendi kanından elde edilen, pıhtı hücreleri ve büyüme faktörlerinden zengin plasma cildi yenilemede kullanılıyor. PRP, işlemde kişinin kendi kanının kullanımı yapıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımamakta. İyileşme süreci, içerik dolayısıyla çok kısa olurken uygulama bölgesinde doku gelişimi başlıyor, hasar görmüş zayıf saç folikülleri onarılıyor ve yeni, güçlü saç kılı üremeye başlıyor.

 

Bir Yorum Bırak