iOS 9, kullanıcılarını Android telefonlara yönlendirmeye başladı!

Paylaş
 

Apple son olarak iOS 9.0, 9.0.1 ve 9.0.2 sürümlerinde oluşan hatalarını düzeltmeye gitmek için iOS 9.1 güncellemesini duyurdu. Fakat titiz geliştirici ve kamu iOS 9 beta teslerine rağmen problemler devam etmekte ve bu sorunlar, kullanıcılarını Android akıllı telefon cihazlarına geçmek için zorlamakta. Görünüş olarak özellik bulunduran işletim sisteminin hala kendine özgü karakteristik problemleri var.

BGR kaynaklı yeni bir rapor iOS kullanıcılarının, iPhone’a göre daha stabil ve daha ucuzlukta bulunmasından dolayı Android akıllı telefon cihazlarına yöneldiğini söylüyor. iOS kullanıcıları Samsung, LG, HTC ve diğerlerinden ziyade öncelikle Nexus akıllı telefon cihazlarını mercek altına almakta. Raporda belirtildiğine göree Android Marshmallow, iOS’un hala yetişmeye çalıştığı basitleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve özellikleri için daha sofistike teknolojilere sahip.

Güncellemeler, iPhone’ların hücresel yeteneklerini geçen yılkinden bile daha kötü hale getirdi. Apple bunu düzeltse de sonraki yapılarda genel kullanıcı deneyimi ve verimliliği etkileyen hamlelerde ısrar edildi. Ancak Apple’ın son zamanlarda geri bildirim almak ve sorunları gidermek için kamu beta testi için bile küçük yükseltmeler yayınlayarak problemleri çözmeye gayret ettiği gözardı edilmemeli.

Bu yazı 639 kere okundu.
Etiketler:
apple ios ios 9.0
  • Site Yorum

Bir yorum bırak