Dilek Doğan Yaşamını Yitirdi

Paylaş
 

Sarıyer’de yaşanan terör operasyonu esnasında polisin silahından çıkan kurşunla yaralanan Dilek Doğan, tedavisine devam edildiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşam mücadelesini kaybetti.

25 yaşında hayata gözlerini yuman genç kızın duyan yakınları hastaneye akın etti. Dilek Doğan’ın ağabeyi Emrah Doğan, yakınlarına sarılıp gözyaşı döktü.

CHP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ HASTANEYE GİTTİ

Hastaneye gelerek aileye başsağlığı dileklerinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Acıyı paylaşmaktan başka bir şey ifade edemiyorum. Hesap soracağımız vahim olayların sayısı artmakta bu hükümette. Sadece bunu söyleyebilirim” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da şunları söyledi:

“İstanbul polisi tarafından evine girilip kurşun sıkılan Dilek Doğan’ı ne yazık ki kaybettik. Dilek Doğan’ın katladilmesi, Ahmet Davutoğlu’nun halkı tehdit etmesini boşa çıkarmıştır. Çünkü Davutoğlu, ‘Biz iktidardan düşersek beyaz Toroslar gelir’ demişti. İşte ak Toroslar geldiler ve Dilek’i vurdular. Faili meçhul cinayetler hâlâ işleniyor. 24 yaşındaki bir genç kız, evine arama yapmaya gelen polise ‘Ayakkabınızla girmeyin’ dediği için katledildi. Ve bugüne kadar herhangi bir soruşturma başlatılmadı. Kamuoyu baskısı yüzünden başlatılan göstermelik soruşturmayla sorumlular aklanmaya çalışıyor. Ve Dilek Doğan vurulduğu gün, sırf kamuoyuna ‘terörist’ imajı verebilmek için göstermelik bir soruşturma açılıyor. Dilek Doğan’ın çalıştığı adres belli, evi belli. Kaçmıyor, bir yere gitmiyor.

Fakat İstanbul’un göbeğinde ak Toroslarla gelen polislerin kurbanı oluyor. Bizler bu cinayetin takipçisi olacağız. Gerekli yaptırımlar ile sorumluların yargılanması için ailesi ile beraber mücadele edeceğiz. Bu cinayeti yanlarına bırakmayacağız.”

HASTANE VE ADLİ TIP ÖNÜNDE ÖNLEM ALINDI

Hastane önünde bulunan bazı gruplar da sloganlar eşliğinde  Dilek Doğan’ın ölümünü protesto etti. Grup içerisinden bazı kişiler hastane önünde bulunan zırhlı polis araçlarına plastik duba savurduğu görüldü. Dilek Doğan’ın yakınları ise araçlara binerek AdliTıp’a gitti. Adli Tıp Kurumu önünde de geniş güvenlik önlemleri alındığı dikkat çekti.

CENAZESİ ALINDI

Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na getirilmiş olan Dilek Doğan’ın cenazesi yapılan gerekli incelemelerin sonrasında ailesi tarafından alınarak Sarıyer’deki  Boğaziçi Cemevi’ne götürüldü. Dilek Doğan’ın cenazesini taşıyan araç konvoy eşliğinde Sarıyer’e hareket etti. Doğan’ın cenazesinin defin işlemlerine kadar Boğaziçi Cemevi’nde bekletileceği öğrenildi.

 

Bu yazı 643 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak