Davutoğlu, Pancar üreticileri için yeni fiyat verdi

Paylaş
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Konya mitinginde vatandaşa seslendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, konya mitinginde pancae üreticilerine müjdeli haberi verdi. İşte yeni pancar alım fiyarları.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da AK Parti mitinginde konuştu. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için, “13 yılın tarihe geçen simgesel ismidir” dedi. Davutoğlu Konyalı pancar üreticilerine de bir müjde vererek, 157,5 kuruş olan pancar alım fiyatının 190 kuruşa çıkarılacağını açıkladı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Konya mitinginde konuştu.
Davutoğlu’nun konuşmasından öne çıkan satırbaşları şöyle:
“7 Haziran’dan sonra her şey gözünüzün önünde oldu. Oylarınızı başımızın üstüne aldık, koyduk. Balkonda söz verdim: Milletin iradesi her şeyin üstünde dedim. Yönetim boşluğu olmayacak dedim. Türkiye kararlılıkla yoluna devam edecek dedim. Biz AK Parti olarak birlik, uzlaşma siyaseti güderken, diğerleri görevden kaçmak için ayrı bahaneleri oldu. Bütün partilere ‘gelin, konuşalım’ derken, Sayın Kılıçdaroğlu milletimizin yüzde 41 oy verdiği AK Parti’yi siyasetin dışında tutmak istedi. Kılıçdaroğlu buna ‘Blok siyaseti’ dedi. Biz blok tanır mıyız, biz engel tanır mıyız? Sanki tapulu mallarıymış gibi birbirlerine başbakanlık ikram ettiler. ‘Değerlerinizi bir kenara atın, bizim dediklerimizi yapın’ dediler. Daha 7 Haziran akşamı Sayın Bahçeli her şeye olmaz dedi. Siz hiç ‘hayır’dan başka bir şey dediğini duydunuz mu?
Bunlardan biri blok siyaseti, biri hayır siyaseti, diğeri terör siyaseti diyor. Sayın Bahçeli şimdi durumu kurtarmaya çalışıyor. Konya’daki MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye’nin her yerindeki MHP’li kardeşlerim hükümete katılmak istediler. Ama Bahçeli ‘hayır’ dedi. O ikna olmadı. MHP tabanında AK Parti ile iktidar olmak isteyen ne kadar çok kişi varmış. ‘AK Parti PKK ile DAEŞ’le mücadele ederken MHP nerede’ diye soruyorlar. Onun meselesi bize saldırmak. Başka meselesi yok onun. Biz de 13 yıllık kazanımları sonuna kadar kullanacağız. Böyle bir günde sorumluluk almayacaksan niye siyaset yapıyorsun? Biz terörle mücadeleye başlarken elini taşın altına koymadı. Şimdi çıkmış koalisyon hükümeti kurulamamasından AK Parti’yi sorumlu tutuyor. Sordum yine söylemedi. Sayın Bahçeli o dosyaları size ziyarete geldiğimde açsaydın ya. Diyor ki ‘art niyetle’ geldiler. O zaman ‘evet’ diyerek bu tuzağı bozsaydın ya. Millet herkesi gördü. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da, Sayın Bahçeli’yi de gördü. Bir daha beni onların kapısına göndermeyin. Siz her şeyi görüyor, biliyorsunuz.
HDP de seçimden hemen sonra, seçmenlerden aldığı desteği terör örgütlerine sundu. Tüm terör örgütleri Türkiye’ye saldırmaya başladılar. Biz seçim hükümeti demeden onların haddini bildirdik, bildirmeye devam edeceğiz. Türkiye terörden temizlenene kadar inşa edeceğiz inşallah. Biz DEAŞ’a destek vermekle itham ediyorlar. DEAŞ’a nasıl müsaade etmezsek, PKK’ya da müsamaha etmedik, etmeyiz. Bunlar Kandil’den açıklama gelir, ona göre davranırlar. Ülkenin doğusunda farklı, batısında farklı konuşurlar.
Onlar hep kendi küçük hesaplarının peşine düştüler. AK Parti gitsin de ne olursa olsun. Koalisyon destek vermediler, azınlık hükümetine hayır dediler. Bunlar kabineye bakan dahi vermediler. Böyle siyaset olur mu? Bu ülkeye ihanet değil mi? Bunlar insanımızın ihtiyacıyla zerre kadar ilgisi yok.
13 yıl içinde cumhuriyetimize, devletimize izzet ve onur kazandırdık mı? Dün Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken de bugün zafere taşıdığımızı istiklal mücadelemizi de andık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu 13 yılın tarihe geçen simgesel ismidir.
Demokrasi önündeki engelleri kaldırdık. Atacağımız adımlarla demokrasinin önünü açacağız. 7 Haziran’dan bu yana terör örgütlerinin saldırlarının hedefi bu kardeşliği yıkmaktı. 7 Haziran’dan bu yana milletimiz terör saldırılarıyla imtihan ediliyor. Seçim neticesi ne olursa olsun mücadele etmeye devam edeceğiz. 1 Kasım’da gerçekleşecek eylemleri ertelemek için Ankara’da Gar saldırısını, diğer saldırıları gerçekleştiriyorlar. Silahlar gömülünceye, terör sona erene kadar mücadele edeceğiz. Milletimizin huzur içinde, refah içinde geleceğe yürümesini sağlayacağız.”
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya mitinginde pancar üreticilerine de müjde verdi. Davutoğlu 157,5 kuruş olan pancar alım fiyatının 190 kuruşa çıkarılacağını açıkladı. Ayrıca Davutoğlu, Konya’ya 45 kilometrelik metro hattının yapılacağını duyurdu.

Bu yazı 606 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak