Bitcoin vurgunu yapan dansçı, Şaka Yaptım

Paylaş
 

İstanbul’da bir Bitcoin şirketinin hesaplarından 1 milyon 300 bin liralık vurgun yapan dansçı A.D’nin “Patrona şaka yaptım” diyerek kendisini savunduğu ortaya çıktı. Dans öğretmenliği yaparken Bitcoin uzmanlığına soyunup, çalıştığı şirkette portföy yöneticiliğine kadar yükselen ve sevk edilmiş olduğu mahkemece tutuklanan Dede’nin geçmiş dönemlere ilişik işlemleri incelemeye alındı.
Merkezi İstanbul’da bulunan ve sanal para “Bitcoin” ticareti meydana getiren bir firmanın hesaplarından 1 milyon 300 bin lira çalındığı ihbarıyla İstanbul güvenlik Müdürlüğü Siber kabahatlarla savaşım Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda şirketin Bitcoin satışlarını incelenip bilgisayar log kayıtlarına bakıldı. Şirket çalışanı A.D’nin, üst düzey bir şirket çalışanının şifresini ele geçirdiği belirlendi. Şüphelinin, iki arkadaşına bir bankada hesap açtırdığı ve Bitcoin almış benzer biçimde gösterip 2 hafta sonra hesaplara şirketin paralarını aktardığı tespit edildi.
Çalıştığı şirketin 1 milyon 300 bin lirasini çaldığı belirlenen A.D., bu paranın 500 bin lirasıyla cip satın aldı. Aracı başka bir akrabası üzerine kaydettirdi. Plakasını ise oğlunun adına aldı. Daha önce özel bik kanaldaki kabiliyet yarışmasına dans gurubuyla katılan A.D. Ve 2 arkadaşı gözaltına alındı. Dede’nin evinde meydana getirilen aramalarda 680 bin lira para ele geçirildi.

Gözaltına alınan Aykan Dede ve 2 arkadaşı adliyeye sevk edildi. İl ifadesinde “Ben şaka yaptım. Patrona ders vermek istedim” dediği ögrenilen Dede’nin Satın aldığı lüks cip sorulunca “Aracı da patronun kendisine armağan edecektim” diye cevap verdiği öğrenildii. Sevk edilmiş olduğu mahkemece tutuklanan A.D’nin “Onların ilgisi yok, ikisini de ben dahil ettim. Tüm suç benim” diyerek 2 suç ortağını savunup adli kontrolle kurtulmalarını sağladı.Siber Polisi’nin Aykan Dede’nin çalıştığı şirketteki geçmiş işlemlerini de incelemeye aldığı öğrenildi. Şüpheli A.D.’nin evde sakladığı paralar ve aldığı lüks cip, emniyette sergilendi. A.D.’nin 2010 yılında özel bir kanalda yayınlanan kabiliyet programına katılıp dereceye giren bir dans sanatçısı olduğu öğrenildi.

Bu yazı 559 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak